שימוש בצבעים במצגת

איך בוחרים צבעים למצגת?

ישנן כמה אפשרויות לבחירת סט צבעים למצגת.

לרוב, צבעי המצגת מוכתבים מראש, ע"י צבעי המיתוג הכללי של החברה. צבעי המיתוג נקבעים תוך התאמה לסט הערכים של החברה, העולם בו היא פועלת, מה החברה רוצה לשדר ולמי היא פונה.

במקרים אחרים, בוחרים תבנית אקראית – מתוך מאגרי התבניות של התוכנה איתה עובדים או תבנית שמורידים מהאינטרנט. בשני המקרים, התבניות ניתנות לשינוי ולפרסונליזציה. למעשה, אני ממליצה בחום לשנות את הצבעים הקיימים ולהתאימם למצגת ולתכנים שתירצו להציג.

לעיתים, צבעי המצגת ייקבעו ע"י אחת התמונות במצגת או בהחלטה מובנית מראש – עפ"י הטרנדים והאופנות בעולם העיצוב.

אני רוצה להתמקד כרגע באופציה האחרונה.

מידי שנה, מכריזה חברת PANTONE האמריקאית – ייצרנית ומשווקת צבעי קיר על "צבע השנה. החברה הותיקה, נחשבת לקובעת הטון בעולם העיצוב.

"צבע השנה" לשנת 2019 נקרא Living Coral ומרבית המעצבים בעולם ישלבו או יתכתבו עם הצבע שנבחר. להלן פלטות צבעים שמתבססות על הצבע הנבחר:

 

 

 

 

 

 

כדאי להיכנס לאתר של PANTONE להעשרה נוספת.

כל אחד מאיתנו, יכול להפוך מצגת ישנה יותר למשהו עכשווי, על ידי שימוש בפונטים עדכניים, מוטיבים בעיצוב כגון אייקונים, עליהם דיברנו בטיפים קודמים ושימוש בצבעים טרדנדיים.

קיימים ברשת מספר כלים חינמיים ליצירת פלטות צבעים, כך שכל אחד, גם מי שאינו מעצב, יכול למצוא סטים של צבעים שמשלימים האחד את השני ונותנים מראה עכשווי למצגת.

יצירת פלטה עצמאית: http://paletton.com/#uid=c032I1p3i0khzsa0sDx5-KKvuuxVDpx

יצירת פלטה מתוך תמונה: https://www.canva.com/color-palette/

 

לאחר שבחרנו בפלטה, קל מאוד להשתמש בה במצגת. הנה הדרך לעשות זאת:

כמובן שאת כל התהליך הזה, ניתן לבצע גם בשקופיות הבסיס (Slide Master)

 

קטגוריות: |תגובות 0

על כותב המאמר:

ג'וד ברק – מומחית פרזנטציות, מצגות ודוחות עסקיים מקימה והבעלים של חברת ExcelLeader" – הנתונים מתייצבים מאחוריך", מומחית אקסל ועוסקת בבניית יישומים ובניית מצגות. ג'וד היא מהמובילות בארץ באיסוף, ניתוח והצגת נתונים ליזמים, חברות, עמותות ועסקים. מתמחה בבניית מצגות חכמות המיועדות לגיוס משקיעים, כמו גם תכנות קובצי ויישומי אקסל עבור עובדים ומנהלים. אחד התחומים החביבים עליה – הדרכה בהתאמה אישית, לשליטה מתקדמת באקסל, ובפאוור-פוינט.