מידע ויזואלי

כשאני מקבלת את חשבון החשמל או המים, אני תמיד בודקת את הצריכה ביחס לשנה הקודמת. תמיד נחמד לעשות השוואות. רק שבפועל, אני משווה רק לעצמי. האם אני באמת יכולה ללמוד מזה מספיק? ייתכן ושיפרתי ביחס לעצמי – אבל מה זה אומר?
אם הרשויות היו עושות צעד נוסף, היו מביאות לנו מידע נוסף, ממנו נוכל ללמוד ולשפר עוד. למשל – מה הצריכה הממוצעת באזור שלי, במדינה כולה או לחילופין מהי הצריכה המומלצת וכו'. רק שלרוב האנשים (כן, גם אני בחבורה הזו) אין סבלנות לקרוא טבלאות של נתונים ולהתחיל להתעמק.

למה אני מעלה את זה עכשיו?
לפני מספר ימים קיבלתי  ניוזלטר עליו אני מנויה, מאחת ה"גורוז" בעולם הדאטה ויז – www.storytellingwithdata.com

בניוזלטר היא מדברת בדיוק על הנושא הזה. איך לקחת טבלה מורכבת ולהפוך לגרף פשוט וקל להבנה.

הנה שני גרפים וטבלה אחת….

זהו סוג הגרף שאנחנו רגילים לראות בחשבונות. 

 

הטבלה מפרטת נתונים של מה נחשב כשימוש סביר, מה שימוש גבוה ומה חריג וכן את נתוני השימוש האישיים שלנו. 

 

 

והנה הגרף המומלץ!

כל הנתונים מהטבלה מופיעים בגרף: דרגות השימוש השונות, עליהם אנחנו רואים את נתוני השימוש האישיים שלנו וציון לגבי השימוש בשנה קודמת.

 

קטגוריות: |תגובות 0

על כותב המאמר:

ג'וד ברק – מומחית פרזנטציות, מצגות ודוחות עסקיים מקימה והבעלים של חברת ExcelLeader" – הנתונים מתייצבים מאחוריך", מומחית אקסל ועוסקת בבניית יישומים ובניית מצגות. ג'וד היא מהמובילות בארץ באיסוף, ניתוח והצגת נתונים ליזמים, חברות, עמותות ועסקים. מתמחה בבניית מצגות חכמות המיועדות לגיוס משקיעים, כמו גם תכנות קובצי ויישומי אקסל עבור עובדים ומנהלים. אחד התחומים החביבים עליה – הדרכה בהתאמה אישית, לשליטה מתקדמת באקסל, ובפאוור-פוינט.